przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana
przejdź do stopki

Oznaczenie pieszych szlaków na terenie Gminy:

kolor żółty

Szlak Dolinek Jurajskich i Ziemi Chrzanowskiej rozpoczyna się przy stacji PKP w Zabierzowie i przebiega przez większość podkrakowskich dolinek jurajskich, a na garbie Tenczyńskim łączy najbardziej atrakcyjne punkty terenu. Z Zabierzowa szlak ten biegnie przez Bolechowice, Karniowice, Dolinę Kobylańską, Dolinę Będkowską, Dolinę Szklarki , Dubie, Dolinę Racławki, Dębnik, Dolinę Eliaszówki, Krzeszowice, Tenczynek, Rudno, Alwernię, Lipowiec aż do Chrzanowa. Długość szlaku wynosi 62 km.

kolor zielony

Szlak Doliny Mnikowskiej rozpoczyna się przy stacji PKP w Krzeszowicach i biegnie przez Tenczynek, Rudno, las "Zwierzyniec", Dolinę Sanki do Wąwozu Mnikowskiego. Długość szlaku wynosi 30 km.

kolor niebieski

Szlak Okrężny wokół Chrzanowa biegnie przez zachodnią część gminy. Odcinek południowy tego szlaku nosi nazwę Szlaku Puszczy Dulowskiej i biegnie z Chrzanowa przez Trzebinię, Dulową, Rudno, Tenczynek do Krzeszowic. Północny odcinek szlaku nosi nazwę Szlaku Dawnego Górnictwa, z Krzeszowic przez Czatkowice, Czerną, Nową Górę, Ostrężnicę i Sierszę prowadzi do Chrzanowa. Długość całego szlaku wynosi 74 km.

kolor zielony

Szlak Racławski biegnie z Rudawy, przez Dolinę Racławki, Szklary do Doliny Szklarki, gdzie łączy się ze Szlakiem Dolinek Jurajskich. Długość szlaku wynowi 16 km

kolor czarny

Szlak Tenczyński o długości 4 km, prowadzi ze stacji PKP w Woli Filipowskiej do ruin zamku Tenczyńskiego w Rudnie.