do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa

W ramach pobieranej opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi, gmina Krzeszowice zapewnia odbiór odpadów wielkogabarytowych.

Odbiór odpadów następuje sprzed posesji, w terminach wskazanych w harmonogramie odbioru odpadów. Odpady odbiera firma świadcząca usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Krzeszowice, wybrana w drodze przetargu - obecnie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI Mieczysław Jakubowski z Krakowa.
Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady.
Są to np. stare meble (wersalki, krzesła, stoły, fotele, kanapy, szafy, szafki), dywany, wózki dziecięce, sanki, materace, pierzyny, rowery, deski do prasowania, sztuczne choinki, zabawki dużych rozmiarów.
W bieżącym roku, razem z odpadami wielkogabarytowymi odbierane są: styropian opakowaniowy (niebudowlany, zapakowany w worki), zużyte opony z pojazdów do 3,5 Mg (z ograniczeniem ich ilości do 4 szt. z nieruchomości), odpady poremontowo-budowlane,w postaci drzwi i okien oraz odpady ceramiki sanitarnej (zlewozmywaki, wanny, toalety), jak również duże i małe AGD i RTV (np. telewizory, lodówki, pralki, komputery, monitory).
Odpady wielkogabarytowe można również oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ul. Poprzecznej 7 w Krzeszowicach, na bieżąco, bez limitów ilościowych, w godzinach pracy punktu. Telefon kontaktowy PSZOK: 512 930 527.